Sporditähed, kes tulid teismeeas meistriteks

Sisukord:

Anonim

Meie teismeea on sageli täis stressi ja ängi – võitlus keskkooliga, hormonaalsed muutused ja kõikehõlmavad kiimud, kuid mõne teismelise jaoks võivad need kujunemisaastad olla eriti pingelised. Kui enamik meist tegeleb lihts alt kodutöödega, siis mõned noorukid võidavad siin medaleid ja võidavad oma sportlike võimete eest kõrgeimal tasemel võistlusi. Kujutage ette, et te pole veel keskkooli lõpetanud ja võidate olümpiamedali? Päris muljetavaldav.

Olümpiamängudel ei ole Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt kehtestatud universaalset osalejate vanuse alampiiri, kuid üksikutel spordialadel on oma sobivuspiirid. Näiteks võimlejad peavad mängudel võistlemiseks olema vähem alt 16-aastased.

Kui Briti teismeline Emma Raducanu võidab US Openi, olles esimene britt, kes on võitnud tennise suure slämmi turniiri alates 1977. aastast. Heitkem pilk mõnele sarnaselt nooruslikule spordimeistrile, kes on teismeeas saavutanud oma ala kõrgeima taseme.

8 Simone Biles

Ikooniline Ameerika võimleja Simone Biles, 24, on kõigi aegade enim autasustatud võimleja – tema nimele kuulub kuhjaga medaleid ja karikaid. Pärast kuueaastaselt võimlemist alustas Simone professionaaliks alles neljateistkümneaastaselt. 2016. aasta suveolümpiamängudel Rio De Janeiros võitis Biles oma esimese kuldmedali, kui ta oli vaid üheksateist – see oli esimene kuuest medalist, mille ta oma olümpiakarjääri jooksul on teeninud. Väikese superstaari edu kasvab jätkuv alt.

7 Emma Raducanu

Briti tennisetäht Emma Raducanu tegi eelmisel nädalal USA lahtiste võiduga ajalugu, viies koju naiste finaalikarika ja olles läbi aegade esimene kvalifikatsioonimängija. Emma alandlik iseloom ja võime pärast tänavust Wimbledonis keerulist aega tagasi võidelda on teeninud tema fänne. Vaid kaheksateistkümneaastasena ületab ta küpsusperioodi kaugelt üle tema aastate.

6 Julia Lipnitskaja

Yuliya_Lipnitskaya_at_the_Skate_Canada_2013_21

Iceskater Julia Lipnitskaja pälvis ülemaailmse tähelepanu oma erakordsete esitustega 2014. aasta taliolümpiamängudel, esitades Schindleri nimekirja muusika saatel unustamatu esituse ja aidates kaasa Venemaa koondise kuldmedalile võita. Tal on au olla kõigi aegade noorim naisiluuisutaja, kes on olümpiamängudel kuldmedali võitnud, olles vaid 15 aastat ja 249 päeva vana. 23-aastane Julia lõpetas pärast lühikest, kuid äärmiselt edukat aastat 2017. aastal profispordist.

5 Laurie Hernandez

Ameerika iluvõimleja Laurie (21) tegi oma rahvusvahelise debüüdi Rios 2016. aasta olümpiamängudel. Edu oli Hernandeze kaartidele kirjas – ta võitis mängude jooksul kaks olümpiamedalit, saavutades võistkondlikus arvestuses kulla ja hõbeda tasakaaluvihus. Laurie oli vaid kuusteist aastat vana. Pärast võistlemist on ta osalenud tantsus tähtedega ja näidanud üles märkimisväärset talenti – võitnud esikoha!

4 Taevapruun

Briti-Jaapani rulalaudur Sky Brown, 13, on praegu maailma noorim Nike'i toetatud sportlane ja võitis tänavusel Tokyo olümpial naiste pargis pronksmedali rulasõit. Olles vaid 13 aastat ja 28 päeva vana, sai temast ka Suurbritannia läbi aegade noorim olümpiamedalist. Tema edu on toonud kaasa hulga sponsorlepinguid ja tähelepanu tema äärmuslikule noorusele. Sky alustas rulaga vaid kolmeaastaselt, õppides oma is alt ja YouTube'i videotest. Vau!

3 Sunisa 'Suni' Lee

Suni Lee on alles kaheksateist aastat vana, kuid ometi on temast juba saanud üldrahvalik nimi tänu suurepärasele esitusele tänavustel Tokyo olümpiamängudel. Temast sai kõigi aegade esimene aasia ameeriklanna, kes võitis universaalvõistlusel kulla ja on juba üks kõigi aegade enim autasustatud Ameerika võimlejaid. Suni elu on pärast võitu teinud läbi tohutu muutuse, kuna ta on tõusnud pärast seda, kui meeskonnakaaslane Simone Biles oli sunnitud mitmekülgsest üritusest loobuma.

2 Katie Ledecky

Ameeriklane Katie Ledecky peetakse nüüd üheks kõigi aegade suurimaks ujujaks, kes on kogunud muljetavaldava 7 kuldmedalist ja 15 maailmameistrivõistluste medalist koosneva kollektsiooni ning omab maailmarekordi ajastuste nimeline kõne. 2012. aastal Londoni olümpiamängudel võitis Katie üllatuslikult 800 meetri vab altujumise – ja jahmatas kogu maailma. Katie oli sel ajal vaid viieteistkümneaastane! Nüüd, 24-aastane, jätkab Ledecky võistlemist kõrgeimal tasemel ja tänavu täiendas ta medalite hulka veel 2 kuldmedaliga.

1 Momiji Nishiya

Momiji Nishiya tuli hiljuti Tokyo olümpiamängudel läbi aegade esimeseks naiste tänavarulameistriks, saavutades koduväljakul esikoha. Praegu neljateistkümneaastane Jaapani staar oli kõigest kolmeteistkümne aastane, kui võitis eduk alt kulla oma esituse eest naiste tänavavõistlusel, ja nüüd on talle kuulunud läbi aegade kolmas noorima kuldmedaliomaniku rekord ning ta on ka noorim kuldmedalist, kes on kunagi oma koduma alt tulnud.. Lapsel on potentsiaali!